Kawiarenka internetowa

W czasach, gdy korzystanie z Internetu i dostęp do sieci był mocno ograniczony, kawiarenki takie cieszyły się ogromną popularnością i były ciągle oblegane. W obecnych czasach nasza kawiarenka internetowa, by przetrwać musi zaoferować coś więcej ponad zwykłe serwowanie w sieci.

Co powinniśmy zrobić na początku? Jak w każdym biznesie ważny jest biznesplan i wstępne oszacowanie zapotrzebowania na tego typu usługi i konkurencyjność. Istotnym punktem jest lokalizacja naszego pomysłu na interes. Powodzeniem cieszyć się będą kawiarenki ulokowane w ruchliwych punktach, w pobliżu dworców, ruchliwych ulic, lotnisk. W tych miejscach spotykamy wielu turystów, dla których dostęp do Internetu i bycie na bieżąco z wydarzeniami i kontakt z rodziną i znajomymi jest bardzo ważny.

Powierzchnia kawiarenki powinna wynosić od 60 mkw lub więcej. Następnym krokiem będzie zakup sprzętu komputerowego, a wraz z nim niezbędnego serwera i osprzętu sieciowego. Najważniejsze będzie dla nas stałe łącze internetowe, które zapewni naszym klientom szybki transfer. Rozliczając klientów z czasu spędzonego w sieci możemy się posiłkować specjalnymi programami, które znajdziemy w Internecie, a które pomagają obliczyć realny czas korzystania z sieci.

Kawiarenka internetowa powinna oprócz możliwości skorzystania z Internetu, także oferować inne usługi jak małą gastronomię, sprzedaż kawy, deserów, napojów alkoholowych. Możemy urozmaicić kawiarenkę przekształcając ją w formę pubu, gdzie klienci wpadać będą także by spotkać się ze znajomymi nie tylko przez internetowe łącza. Połączenie tych dwóch światów wirtualnego i realnego może się sprawdzić w naszym interesie.

W małych miejscowościach możemy połączyć prowadzenie kawiarenki internetowej z nauką surfowania po sieci oraz obsługi komputera. Taki system zachęci z pewnością ludzi do odwiedzenia nas i zdobycia wiedzy, by w pełni korzystać z dobrodziejstw Internetu. W tych miejscowościach rozwiązaniem jest także zbieranie ogłoszeń od lokalnych rzemieślników
i prowadzących firmy i zamieszczanie ich w naszym lokalu.

Kolejnym dobrym punktem jeśli chodzi o lokalizację firmy jest ten w bliskim sąsiedztwie uczelni wyższych, gdzie studenci często potrzebują szybko dostać się do zasobów sieci.
W tym wypadku opcjonalnym rozwiązaniem może być połączeni kawiarenki internetowej
z punktem ksero.

Nasza kawiarenka może być także umieszczona w segmencie gralni, w których gracze rywalizują w sieci między sobą. Taka forma prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z zakupem licencji na gry i ich zainstalowaniu, co wymaga wydajnego i dobrego sprzętu. Taki sprzęt jest droższy niż zwykłe komputery.
Kluczem dla tego biznesu jest dobra lokalizacja i zaoferowanie ekstra usług, które przyciągną klientów. Na naszą korzyść będą działać spadające ceny Internetu, które obniżą nam także koszty działalności.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powiązane pomysły na biznes:

Komentarze / opinie / przemyślenia

Komentarzy: 2 do artykułu “Kawiarenka internetowa” ↓
 1. Kinger pisze:

  Znałem kawiarenki które spełniały niemalże wszystkie wymogi i 80% procent z nich tak czy siak upadło :/ Z biegiem czasu to coraz cięższy interes.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. adas pisze:

  Odradzam nawet jak ci się uda to zaraz otworzą się trzy obok i wszystkie padną.
  plusem takiej kawiarenki wraz ze sklepem komputerowym jest ściągnięcie klientów do sklepu. Zawsze chętniej kupujemy tam gdzie jest pełno ludzi.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>