Zakładasz firmę cateringową? Warto pomyśleć o dobrych stołach, które można będzie wypożyczyć!

W przeciągu ostatnich kilku lat świadczenie usług w zakresie cateringu zyskało na popularności. Powstało coraz więcej firm cateringowych. Ich działalność obejmuje swoim zakresem obsługę gastronomiczną różnego rodzaju przyjęć okolicznościowych, bankietów, konferencji i nie tylko.

Firmy cateringowe, zwłaszcza na początku swojej działalności, bardzo często korzystają z usług wypożyczalni gastronomicznych, a powodem jest brak funduszy na zakupienie odpowiedniego sprzętu wyposażenia niezbędnego do zorganizowania przyjęcia. Na szczęście obecnie możliwe jest wypożyczenie wszystkiego co konieczne. Co więcej, dana firma cateringowa, która będzie w posiadaniu całego niezbędnego sprzętu może również dodatkowo prowadzić działalność polegającą na wypożyczaniu, na przykład stołów. Stoły, które wykorzystywane są przez firmy cateringowe ma w swojej ofercie meblant.pl. Firma trudni się również w produkcji i dystrybucji różnego rodzaju mebli barowych i restauracyjnych, krzeseł, a także mebli biurowych, mebli będących wyposażeniem aptek, lad recepcyjnych, zestawów kuchennych, szaf metalowych i nie tylko. Firma Meblant na rynku funkcjonuje od 1998 roku.

Każda firma cateringowa powinna być wyposażona w różnego rodzaju sprzęt – od naczyń i zastawy stołowej poprzez bufety sałatkowe aż po wyposażenie barów. Oczywiście możliwe jest wypożyczenie sprzętu. Ma to zarówno swoje zalety, jak i wady. Wśród zalet jest przede wszystkim to, że na początku działalności nie jest konieczne zainwestowanie większej kwoty pieniędzy. Wypożyczany sprzęt jest kompletny, nie ma problemu z brakującymi poszczególnymi elementami, których dokupienie może okazać się niełatwym zadaniem. Korzystając z wypożyczalni unikamy także problemu związanego z przechowywaniem sprzętu. Wśród wad należy z kolei wymienić przede wszystkim koszt – inwestycja jest jednorazowa, nie ma potrzeby płacenia za wypożyczenie sprzętu za każdym razem. Ponadto własny sprzęt wiąże się z niezależnością, a dodatkowo dostępny jest w każdej chwili, kiedy tego potrzebujemy. W tej kwestii nie będzie problemu, że dany sprzęt potrzebny jest „na już”. W przypadku zakładania firmy cateringowej nie jest konieczne kupowanie całego jej wyposażenia. Można zainwestować w jego część, a pozostałe niezbędne elementy wypożyczać.

Wyposażenie firmy cateringowej to nie tylko kieliszki, szklanki, talerze, wazy, sprzęt do gotowania czy sprzęt do pieczenia. To również takie elementy jak krzesła czy stoły oferowane przez meblant.pl. Meble cateringowe powinny być wysokiej jakości, charakteryzować je musi również atrakcyjny wygląd – to jest ważne  zwłaszcza w przypadku krzeseł. Każda firma trudniąca się cateringiem powinna dostosować meble cateringowe do swoich potrzeb. Stoły mogą być zarówno okrągłe jak i prostokątne, często są również składane, dzięki temu są funkcjonalne, nie ma także problemu z przechowywaniem ich, łatwiejszy jest też transport. Jeśli natomiast chodzi o krzesła, to mogą być one zarówno drewniane, jak i metalowe, a w zależności od rodzaju obsługiwanej uroczystości, mogą je zdobić pokrowce, które dostępne są w najróżniejszych kolorach.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powiązane pomysły na biznes:

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>