Biodegradowalne naczynia

Lubisz organizować przyjęcia w ogrodzie? Jeśli tak, to jak każdy gospodarz spotkania pragniesz, by po udanym przyjęciu szybko  zostały posprzątane pozostawione nieczystości i odpady.
Czy zastanawiałeś się kiedyś co począć z ogromnymi ilościami jednorazowych, plastikowych opakowań, talerzy?

Proponujemy tobie pomysł na biznes oferujący produkcję zestawów w całości wykonanych z opadłych liści, które zostają poddane procesowi prasowania. Są to misy, talerze, platery. Produkty te są wytwarzane z uwzględnieniem indyjskiej techniki i w całości składają się masy w 100% biodegradowalnej, nie zawierają żadnych ze składników chemicznych używanych w produkcji naczyń papierowych i plastikowych, także wosków i barwników.
Oryginalne produkty powstają w południowej części Azji, a firma ta dba o to, by każdy z jej pracowników dostał odpowiednią pensję, miał bezpieczne warunki w pracy i opiekę medyczną.

Ty także możesz pomyśleć o działalności wykorzystującej opadłe liście.

Produkcja tych trwałych i wytrzymałych naczyń następuje, po zebraniu odpowiedniej ilości liści, przy użyciu pary, prasy i wysokiej temperatury. Takie naczynia oprócz wielu zalet, są przede wszystkim wielofunkcyjne, można je używać w mikrofalówce, niegroźna im także lodówka oraz piekarnik. Czas ich bio – rozkładu wynosi 2 miesiące, a cena za sztukę waha się w granicach 1$ za sztukę. To ich niejedyny walor, ponieważ służą także jako element dekoracyjny. Są symbolem osób, które myślą o ochronie środowiska, a ekologia nie jest dla nich obojętna.

W Polsce biznes oparty na tych produktach nie jest jeszcze spotykany, ale jest to doskonały pomysł by wykorzystać naturalne materiały w postaci opadłych liści do produkcji naczyń bio-degradowalnych. Liści nigdy nam nie zabraknie. Jeśli boimy się o powodzenie i zyski z tej działalności, możemy na początek stać się przedstawicielami pierwotnej firmy z Azji i promować te produkty na krajowym rynku.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powiązane pomysły na biznes:

Komentarze / opinie / przemyślenia

Komentarzy: 3 do artykułu “Biodegradowalne naczynia” ↓
 1. Krzysiek pisze:

  Bardzo ciekawy temat,ale za mało informacji .

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. daniel pisze:

  Ciekawy temat ale bardzo malo informacji poprosze o wiecej

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>