Hodowla kur niosek

Świadomość zdrowego i naturalnego odżywiania jest coraz większa, dlatego też coraz częściej widzimy ludzi zaopatrujących się na lokalnych ryneczkach, gdzie mogą znaleźć świeże jaja, mleko od krowy, warzywa prosto z ogródka i zdrowe mięso. Jeżeli posiadasz podwórko, którego nie używasz, możesz pomyśleć o hodowli kur niosek.

Codzienne świeże jaja to produkt, na który z pewnością znajdziesz nabywców.

By wystartować z tym biznesem, powinniśmy posiadać podwórko ogrodzone na tyle wysoko, żeby nie dostawały się tam drapieżniki lub inne dzikie zwierzęta z zewnątrz. Idealnym byłoby miejsce, gdzie kury mogłyby wygrzebać np. dżdżownice z ziemi. Poza podwórkiem musimy posiadać kurnik, gdzie nasze kurki będą przebywać nocą i znosiły świeże jajka.

Każdy kurnik powinien być wyposażony w grzędy, na których kury śpią i skrzynki do wysiadywania jaj, pokryte sianem. Im więcej przestrzeni zapewnimy kurom, tym będą zdrowsze i będą lepiej niosły. Zimą konieczne będzie doświetlanie kurnika, wystarczą nam żarówki o niezbyt dużej mocy. Istotne też jest korytko do pojenia kur i do ich karmienia, na tyle duże, by jak najwięcej kur jednocześnie mogła z niego korzystać.

Mając już gotowe podwórko i kurnik wyruszamy na zakup kur i koguta. Zwróćmy uwagę na zakup kur jednej rasy. Zakupy przeprowadźmy roztropnie, ponieważ od tego będzie zależeć sukces naszego biznesu. Są rasy znoszące więcej i mniej jajek, zarówno większe i mniejsze w rozmiarze i także różne w smaku. Niektóre rasy są bardziej odporne na zachorowania, jak zielononóżki i te mniej podane jak mieszańce, ale też są takie, które wymagają zarówno więcej przestrzeni jak zielononóżka jak i też mają różne wymagania co do światła i jakości karmienia – paszy.

To od naszych oczekiwań i warunków, jakie zapewnimy kurom będzie zależny nasz wybór kur, a jeśli już wybierzemy gatunek, to powinniśmy robić wszystko, by zagwarantować im harmonijny rozwój, czyli odpowiednie warunki i ochronę.

Jeśli już zorganizujemy kurnik i zakupimy kury, będziemy dbali by systematycznie wypuszczać je na podwórko i odpowiednio żywić i dostarczać światło.
Taki przepis na nową działalność należy do zajęć dodatkowych, które będzie dostarczało świeże jajka znajomym i osobom sprzedającym na targu. W ten sposób możemy ominąć zakup zezwolenia na sprzedaż na targu. Skoro jest to zajęcie dodatkowe, to przy odpowiedniej ilości kur możemy liczyć na konkretny dochód.

Kury chowane w dobrych warunkach mogą nam przynieść spory zysk, a co najważniejsze nie będzie to wymagać od nas poświęcenia dużej ilości czasu.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powiązane pomysły na biznes:

Osoby które odwiedziły ten pomysł na biznes znalazły go szukając:

 • hodowla kur niosek
 • CHODOWLA
 • yhs-002
 • hodowla kur
 • kury nioski hodowla
 • chów kur niosek
 • biznes plan hodowla kur

Komentarze / opinie / przemyślenia

Komentarzy: 3 do artykułu “Hodowla kur niosek” ↓
 1. E-kreacja pisze:

  To bardzo dobry pomysł zwłaszcza w dobie barbarzyńskiego chowu klatkowego, gdzie kury „żyją” w skandalicznych warunkach i karmione są sztuczną karmą.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. trader pisze:

  szkoda że nie ma jakiegos lekkiego kosztorysu tych pomysłów

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. JUstyna pisze:

  tak super pomysł,tylko gdzie szukać tych odbiorców,bo kto siedzi w tym temacie to wie,że na tzw.targowiskach zbyt jest bardzo niski-można sprzedać np.dziennie 10szt.a kurki niosą na bieżąco a jajka dlużej niż 30 dni to chyba nikt by nie chcial smakować.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>