Wypożyczalnia sprzętu rolniczego

Czy myśleliście kiedyś by z wypożyczalni maszyn rolniczych uczynić swoisty pomysł na biznes? Wchodzenie w ten biznes bez specjalnego rolniczego doświadczenia może wydawać się ryzykowne, ale mamy tu możliwość całkiem dużego zarobku, gdyż wieś i rolnictwo omijane jest często przez przedsiębiorców, którzy skupiają się na działaniu dla miasta.

Nie ma szczególnych obwarowań prawnych, by zostać właścicielem stoiska, które będzie wypożyczało sprzęt rolniczy, oferując też jego naprawę. Jego prowadzenie jednak wymaga wiedzy rolniczej także z zakresu mechanizacji rolnictwa. Nie wystarczy tu być zwykłym menedżerem, warto poznać tą branżę z bliska i wejść w nią dogłębnie, gdyż nawet jeśli zatrudnimy rzetelny personel, musimy przecież nimi zarządzać i sprawdzać efekty ich pracy.

Do tego biznesu potrzebować będziemy stosownie wyposażone nieruchomości typu garaże, warsztat oraz biuro naszej firmy, specjalistyczny sprzęt rolniczy typu ciągniki, naczepy, kombajny oraz materiały potrzebne do ich eksploatacji jak paliwa, części, smary, oleje. Wchodząc w ten biznes możemy się zdecydować czy nasza wypożyczalnia będzie realizacją minimum czyli posiadać będzie kilka ciągników z możliwością wynajęcia czy też opcją zaawansowaną z dużą liczbą różnych maszyn oraz warsztatem.

Kwota, którą zainwestujemy zależna będzie od miejsca, gdzie ulokujemy nasze przedsięwzięcie oraz od rozwoju lokalnego rynku i rezerwy finansowej właściciela. Stawka za wynajem maszyny powinna być wyliczona na podstawie kwoty wyłożonej na zakup sprzętu, oczekiwanej eksploatacji maszyny i jej kosztów. Przyjmujemy, że opłacalnie będzie dla nas, jeśli przy zakupie ciągnika za około 50.000 złotych, będziemy pobierać opłatę dzienną w kwocie od 40 złotych do około 80 złotych.

W tym przypadku możemy liczyć na zwrot naszej inwestycji. Kwota powyżej 40 złotych gwarantuje nam zysk netto. Silne strony tego pomysłu na biznes to z pewnością mała konkurencyjność branży wynajmu maszyn rolniczych, świeży pomysł oraz opcję wprowadzenia różnych modeli naszego biznesu, co pozwala różnicować nakłady początkowe i bieżące w tą branżę. Słabą stroną może z pewnością być odległość jaka dzieli poszczególne gospodarstwa rolne na wsi, co przekłada się na małą klientelę.

Musimy wziąć pod uwagę także dużą solidarność panującą wśród sąsiadujących rolników, co wiąże się z niskim zaufaniem wobec nowego biznesu. Ogromną szansą może być dla nas mechanizacja rolnictwa i jej wzrost, co idzie w parze ze zrostem konkurencyjności rolnictwa krajowego. Posiadając już punkt organizujący wynajem maszyn możemy pokusić się także o handel maszynami rolniczymi. Na naszą korzyść działać będą nowe połączenia drogowe, które ułatwią przemieszczanie się rolnikom do naszych punktów, jeśli damy radę poszerzyć naszą działalność.

Zagrożeniem dla naszego pomysłu na biznes mogą być zmiany prawne, które uniemożliwią wynajem i serwisowanie tych maszyn, a także wzrost konkurencyjności lub też brak dotacji rolniczych.
Sektor ten w kraju wciąż należy do mniej popularnych, dlatego, jeśli nie boisz się wyzwań i chcesz spróbować pracy w tej branży już dziś spraw, by twój pomysł na biznes stał się realny.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Powiązane pomysły na biznes:

Osoby które odwiedziły ten pomysł na biznes znalazły go szukając:

 • wynajem maszyn rolniczych cennik
 • wynajem sprzętu rolniczego
 • wypożyczalnia sprzętu rolniczego
 • biznes plan wypożyczalnia
 • cennik wynajmu maszyn rolniczych

Komentarze / opinie / przemyślenia

1 Komentarz do artykułu “Wypożyczalnia sprzętu rolniczego” ↓
 1. mały pisze:

  własnie zastanawiam sie nad biznesem typu usługi dra rolników.tylko nie wiem od czego zacząć i jaki może być koszt takiej działalności

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>