Komis samochodowy

Rynek używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy ciągle ma się dobrze. Ich zagospodarowaniem zajmują się komisy samochodowe.
Posiadanie własnego komisu samochodowego może być niezłym pomysłem na biznes.  Na początku istotne będzie dla nas zaznajomienie w segmencie tej działalności, jak działa konkurencja.  Najprostszym sposobem rejestracji działalności będzie firma jednoosobowa.

W takim wypadku nie musimy posiadać dodatkowych zezwoleń, koncesji, pozwoleń, pozostaje nam jedynie otworzyć konto bankowe, wyrobić pieczątkę firmy, które będą potwierdzały posiadanie komisu. Zanim otworzymy firmę, warto pomyśleć chwilę nad sposobem opodatkowania, tak, byśmy mogli trochę zaoszczędzili.

Na budowę placu dla samochodów nie jest wymagane specjalne zezwolenie, jeśli będzie to plac na maksimum 10 aut. Chcąc więcej aut musimy wystąpić o stosowne zezwolenie.
Przy stawianiu ogrodzenia warto pamiętać, iż jego wysokość 2,2 metra sąsiadujące z miejscem publicznym wymaga uzyskania zezwolenia. Postawienie przez nas małych budek nie wymaga zgłoszenia w inspektoracie budowlanym.

Aby nasz pomysł na biznes cieszył się powodzeniem ważna  jest odpowiednia lokalizacja. Dobre miejsce będzie warunkowało zysk i rozwój komisu. Pamiętajmy jednak, że aby cokolwiek zrobić na naszym obszarze powinniśmy się wylegitymować albo prawem własności lub umową najmu. Istotne jest zorientowanie się czy plan zagospodarowania terenu nie będzie przeszkodą by stworzyć dodatkowe miejsca dla aut.

Przy obsadzeniu kadry pracowniczej warto znaleźć takich pracowników, którzy będą się znali na motoryzacji. Fachowcy są tu mocno wskazani, gdyż prowadzenie komisu samochodowego to niemałe ryzyko i odpowiedzialność cywilna. Sprowadzenie samochodu do komisu wiąże się z dokładnym jego sprawdzeniem, przede wszystkim czy nie był kradziony, jaki jest jego stan techniczny i czy wszystkie dokumenty się zgadzają z rzeczywistością.

Jako właściciele komisu jesteśmy odpowiedzialni za niestaranność i niedopełnienie wszelkich formalności, klient w tym przypadku jest zwolniony z tej odpowiedzialności. Ten pomysł na biznes to praca dla ludzi odpornych, fachowców. Dobra lokalizacja pośród innych komisów może nam przynieść niemałe zyski.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Komis samochodowy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Powiązane pomysły na biznes:

Osoby które odwiedziły ten pomysł na biznes znalazły go szukając:

  • biznes plan komis samochodowy
  • prowadzenie komisu samochodowego
  • biznes plan komisu samochodowego
  • komis samochodowy biznes
  • komis samochodowy biznes plan
  • jak otworzyc komis samochodowy
  • działalność gospodarcza komis samochodowy
  • biznes plan na komis samochodowy
  • biznes plan myjni parowej
  • komis samochodowy działalność gospodarcza

Zostaw komentarz, podziel się z innymi Twoją opinią, pomysłem czy przemyśleniami!

Możesz użyć następujących znaczników XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>